روی یا همان زینک می تواند ریزش مو را کاهش دهد. روی یک ماده معدنی حیاتی است. این ماده نه تنها برای سلامت کلی بدن مفید است، بلکه برای رشد موهای سالم نیز ضروری است و وقتی که میزان آن پایین بیاید، ابتدا مو های شما اولین صدمه را می بینند. قبل از اینکه بیشتر در مورد دلیل اهمیت روی برای مو بررسی کنیم، بیایید نگاهی کلی به روی بیندازیم.

Ù?Ú©Ù?Ù? زÛ?Ù?Ú©

روی چیست و چرا باید مصرف کنیم؟

اکثر ما نام روی را شنیده ایم – این ماده معدنی برای بدن ما ضروری ست. ضروری یعنی اینکه بدن ما آن را تولید نمی کند و بنابراین باید آن را از غذا هایی که می خوریم، جذب کنیم. ظاهرا، کمبود روی در این روز ها بیشتر و شایع تر شده است. این فقط مخصوص افرادی نیست که در کشور های فقیر زندگی می کنند، حتی افرادی که در کشور های مرفه زندگی می کنند، می توانند کمبود روی داشته باشند.

این امر بیشتر در افراد دارای رژیم گیاهخواری دیده شده است، اما نه برای همیشه. اگر سیستم گوارشی ضعیفی دارید و نمی توانید مواد مغذی را به خوبی جذب کنید، احتمالا کمبود روی هم دارید. همچنین، افرادی با بیماری های مزمن و دیابت نیز می توانند کمبود روی داشته باشند.

روی می تواند ریزش مو را مع کند

شما برای تقسیم و رشد هر سلول در بدن (حتی سلول های مو) به این ف براق و خاکستری مایل به آبی نیاز دارید. همچنین این ماده برای سلامت سیستم ایمنی بدن ضروری است و افرادی با میزان روی کم دارای میزان بیشتری از سرفه و سرماخوردگی هستند؛ و زخم، بریدگی و عفونت ها زمان زیادی برای بهبود می گیرد. به این دلیل است که روی در ترمیم و بهبود زخم ها نقش دارد.

علاوه بر این، روی برای تولید دی ان ای، طرح ژنتیکی سلول های شما، ضروری است. همچنین برای فعالیت بیش از 300 آنزیم، عملکرد تیروئید و … مورد نیاز است. می توانم درباره نقش روی در بدن همینطور بگویم؛ اما اکنون این آگاهی درباره اهمیت بالای روی را دریافت کرده اید. یکی از علائم اولیه کمبود روی، ریزش مو است و دیگر علائم رایج آن عبارتند از:

  • آهسته بودن بهبود زخم
  • عفونت ها و سرماخوردگی های مکرر
  • وضعیت های پوستی مانند آکنه یا اگزما
  • احساس بی حالی
  • دگرگونی درک و تمرکز
  • کاهش احساس طعم و بو
  • اسهال

می دانم که علائم و نشانه های آن بسیار مبهم است؛ و به همین دلیل حدس نزنید که آیا کمبود روی دارید یا خیر، از یک پزشک حرفه ای برای فاش کردن این کلام کمک بگیرید.

و در مورد موها چطور؟ اگر همینطور ریزش مو دارید و موهایتان دوباره رشد نمی کند، خواندن این مطلب را ادامه دهید و ممکن است پاسخ مشکل ریزش مو را پیدا کنید.

.

برای مطالعه ادامه مطلب به لینک زیر رجوع نمایید:

خواص قرص زینک (روی) برای جلوگیری از ریزش مو

خواص قرص زینک (روی) برای جلوگیری از ریزش مو (جدیدترین تحقیقات)

کلومیپرامین –کاربردها، عوارض، نحوه و میزان مصرف و نکات مهم دیگر (تحقیقات جدید)

کلیدینیوم سی -عوارض، کاربرد، نحوه و دوز استفاده (جدیدترین تحقیقات دنیا)

آمی‌تریپتیلین –فواید، عوارض، نحوه مصرف اصولی و سایر نکات مهم (تحقیقات جدید)

قرص کلرفنیرامین -کاربرد، عوارض، نحوه مصرف و سایر نکات مهم (تحقیقات جدید)

سروتونین چیست؟ برای چه افرادی شدیدا توصیه می شود؟ (تحقیقات جدید)

روی ,مو ,های ,ریزش ,کمبود ,دارید ,ریزش مو ,کمبود روی ,روی برای ,این ماده ,است و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله salar21 خرید و فروش انواع ضایعات اهن در تهران ronaskeytarh آراستگی تجهیزات آموزشی مدرسه من دانلودستان دانلود خلاصه کتاب سازمان و مدیریت نجف بیگی علیرضا ناصری مود (کاربرگ نمرات دانش آموزان) هوش پزشکی anifile قاصدک بارون